9 C
Rīga
ceturtdien, augusts 13, 2020

Un atkal sanāca pārēsties? Padomi, kā no tā izvairīties…

 

naomibeauty-top-on-yiyecekler

Svētku laikā teju ikkatrs ir jutis, ko nozīmē pārēšanās – visbiežāk to pavada smaguma sajūta, nogurums, diskomforts, dedzināšana, slikta dūša kā arī  spazmatiskas sāpes, un, lai gan vislabāk ir nepārēsties, tomēr, ja tā ir gadījies, pieejama arī virkne preparātu, ar kuriem šīs sajūtas padarīt mazāk mokošas.

Kā stāsta “A Aptiekas” farmaceite Lauma Ašmane, vislabāk savas sajūtas izstāstīt farmaceitam, kas piemeklēs atbilstošāko un labāko katrā situācijā. Tomēr, paredzot, ka svētku galds būs bagātīgs un tam pretoties būs grūti, atsevišķus preparātus būtu lietderīgi  iegādāties jau iepriekš.

Nepārēdies!

  • Lai pēc iespējas samazinātu risku pārēsties, pirms lielās svētku maltītes nekādā ziņā nevajadzētu badoties. Ja visu dienu būsiet ēdis pēc sava ēšanas režīma, tad organisms nodarbosies visas dienas garumā ar ēdiena pārstrādi un būs jau paguvis “iestrādāties”.

  • Maltīti (gan svētku, gan ikdienas) nekad nevajadzētu sākt uzreiz ar smagu ēdienu – pirms svētku cepeša labāk pirmos apēst salātus, kas palīdzēs sākt gremošanas darbu mūsu zarnu traktā.

  • Noteikti neaizmirstiet par ūdens lietošanu gan pirms maltītes, gan maltītes laikā, lai palīdzētu organismam to visu pārstrādāt.

Lasi vēl:
10 noslēpumi, kuri ļaus tev nepārēsties. Tiem, kuriem diētas un sporta zāles nelīdz
Visu laiku gribas saldumus?! Te būs atbilde uz Tavu jautājumu, kāpēc…
Pats lētākais tievēšanas veids! Iemācies pareizi sakošļāt barību

Preparāti pārēšanās gadījumā

Ja tomēr gardumu bijis par daudz, noteikti nevajag sevi mocīt ar pašpārmetumiem, bet gan rīkoties racionāli.

Vislabāk novērst pārēšanās radīto smaguma sajūtu palīdzēs gremošanas fermenti (pankreatīna preparāti), kas ērti iegādājami aptiekās. Ja moka arī slikta dūša, labi noderēs ingvera tabletes, bet, ja ēdiens ir bijis pārāk sātīgs un ir sajūtama izteikta dedzināšana, tad palīdzēs skābes neitralizējošie preparāti.

FOCUS.LV
 

2 KOMENTĀRI

  1. Ēst ir labi, bet, kas par daudz tas par skādi. Nedzīvojam jau lai ēstu, bet ēdam, lai dzīvotu. Ja šo noteikumu patur prātā, tad viss izdodas.

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!

Iepriekšējais rakstsVisu laiku gribas saldumus?
Nākamais rakstsWho run the world? Girls!