0

Mūsdienās arvien vairāk pieaug cilvēku interese par fitnesu. Dažādie proteīnu kokteiļi veikalu plauktos un sporta inventāru daudzveidība liek sākt domāt par fiziskajām aktivitātēm. Taču bieži vien cilvēku lielais draugs Slinkums ņem virsroku. Taču pastāv vairāki iemesli, kāpēc tomēr pievērsties aktīvam dzīvesveidam. Šķir lapu tālāk un uzzini!

1)  Tu nekad nebūsi par vecu, lai nodarbotos ar fitnesu

Fitnesa treneris Brian Killian stāsta, ka pie viņa divas reizes nedēļā nāk 93 gadus veca sieviete, lai uzturētu sevi labā formā. Sava mērķa sasniegšanai viņa treniņos izmanto 5 kg smagas hanteles, ar kurām pilda dažādus trenera norādītos uzdevumus.

2)  Muskuļu atūdeņošanās 3% apmērā var izraisīt fiziskās izturības samazināšanos par 10 %

Vienmēr pirms treniņa padomā par ūdeni, ko fizisko aktivitāšu laikā varēsi izmantot. Tas, savukārt, novērsīs nepamatoto nogurumu, ko izraisa ķermeņa atūdeņošanās.

3) Jo vairāk tev būs muskuļu, jo lielāks būs tavas enerģijas patēriņš, kad tu atpūtīsies

Uzaudzējot muskuļu  masu, tu vari palīdzēt savam ķermenim sadedzināt liekos taukus.  Jo vairāk muskuļu tev būs,  jo labāk tiks veicināts metabolisms. Tā rezultātā lielākā daļa tauku tiks tērēta pat tad, kad atradīsies miera stāvoklī.

4) Iegūstot muskuļu masu, jūs varat pieņemties svarā, taču tauki tāpat tiks zaudēti

Parasti iesācēji, kas tikko saskārušies ar fitnesu, sāk satraukties, ka pieņemas svarā,  jo cipars, kas parādās uzkāpjot uz svariem, var būt lielāks nekā tas bija sākotnēji, respektīvi, pirms treniņu uzsākšanas. Tieši tāpēc nav vērts sekot standartu paraugiem, tabulām,  kuros “speciālisti” publicējuši  “pareizos”  cilvēka svara lielumus.

5) Pastāv liela atšķirība starp augstu  fiziskās sagatavotības līmeni un katra personīgajām fiziskajām dotībām

Iesācējiem nav vērts sevi mocīt ar nepiemērotiem vingrinājumiem, kuri nav paredzēti konkrētajam sagatavotības līmenim. Šī noteikuma neievērošana var izraisīt dažādas fiziskas traumas, kā arī psiholoģiski negatīvi ietekmēt cilvēka vēlmi turpināt ceļu uz savu mērķi. Tāpēc labāk ir atrast sev piemērotus uzdevumus un kompāniju, jo kopā sportot taču ir jautrāk !

6) Muskuļu zaudēšana prasa lielāku laiku nekā to audzēšana

Tā ir laba ziņa visiem tiem, kam patīk redzēt rezultātus ātri. Taču bez priekšzināšanām muskuļu audzēšanai var būt jāvelta ilgs laiks, jo ir svarīgi zināt, kā to paveikt visefektīvāk.

7)  Cilvēki, kas sporto ārā,  sadedzina vairāk tauku,  nekā tie,  kas trenējas iekštelpās

Fiziskās aktivitātes svaigā gaisā palīdz sakārtot domas, kā arī ļauj saplūst ar dabu: sajust vēju matos, iegūt veselīgu ādas toni, kā arī iegūt enerģijas lādiņu turpmākajai dienai. Taču vislielākais pluss ir tāds, ka sportojot ārā  tu sadedzini vairāk kaloriju nekā aktīvs sporta zāles apmeklētājs. Vai tad tas nav lieliski ?

8)  Nekad nepienāks ” labākais”  laiks sportošanai

Bieži ir dzirdēta aizbildināšanās, ka no rītdienas sākšu sportot un dzīvot veselīgi, tomēr tas tā nenotiek. Taču tā vietā, lai meklētu attaisnojumus, tu vari meklēt laiku, lai sportotu un padarītu sevi vēl labāku. Sportot vari gan no rīta, gan vakarā – tas nav būtiski,  taču svarīgi ir to sākt, jo pēc kāda laika bez tā vairs nespēsi iedomāties savu dzīvi.

9) Nodarbojoties ar sportu ikdienā, tu uzlabo arī savu seksualitāti

Tas var šķist mulsinoši, taču tā ir taisnība. Hmm, atliek vien sākt sportot, vai ne?

10)  Pietiekams miega daudzums ir svarīgs faktors tauku dedzināšanas procesā

Pētījumi liecina, ka ,  jo vairāk tu guli, jo vairāk tauku tiek patērēts. Un,  jo ilgāk tu paliec nomodā, jo lēnāk  noritēs  metabolisma process. Tas viss tiek izskaidrots ar to, ka smadzenes signalizē, ka tām ir nepieciešama enerģija, un visas apēstās kalorijas tiek paslēptas tauku rezervēs “nebaltām dienām”. Optimālais miega daudzums pieaugušam cilvēkam ir 8,5 stundas. Taču atcerēsimies, ka gulēšana ir tikai viens no vairākiem faktoriem,  lai gūtu labus rezultātus fitnesā!

 
Nav komentāru

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?