Goverts Flinks. Eņģeļi pavēsta ganiem par Kristus dzimšanu. (1639)

Autors – Māris Zariņš

Reliģiskās ideoloģijas pauž, ka eņģeļi ir kāda konkrētā dieva radītas bezķermeņa, bet ar saprātu un gribu apveltītas būtnes, kuras kāds fantastisks to radītājs norīkojis cilvēkam viņa aizsargāšanai un pārvaldīšanai. Tā kā vēstures gaitā fiksēta gūzma pārsteidzošu gadījumu, kuros cilvēki spējuši izdzīvot visekstremālākajos gadījumos, šī izglābšanās piedēvēta tieši šīm būtnēm. Un mūsdienu zinātnieki mēģina tam gūt arī iespējami racionālu skaidrojumu.

Daži no pārsteidzošajiem gadījumiem

Ikdienā lielākā daļa cilvēku, kuri ir brīvi no domām par kaut kādiem dieviem un citiem reliģiskiem māņiem, nonākot dzīvību apdraudošās kritiskās situācijās, tomēr mēdz palīgos piesaukt eņģeļus – tieši tā, it kā viņi vērstos pie saviem vistuvākajiem draugiem. Tāpēc, kā pauž daudzi reliģiski noskaņoti cilvēki, šīs būtnes arī ir “iedarbinātas” tikai kritiskās situācijās. Un tad tās ne tikai novērš šķietami neizbēgamas automašīnu sadursmes, kas radušās to vadītāju rupjas kļūdīšanās rezultātā, bet arī neļauj sagrūt nolaistai mājai vai izcelties ugunsgrēkam, palīdz pieņemt vispareizāko lēmumu mirkļos, kad cilvēks nezina, kā vajadzētu rīkoties, un, kā reiz minēts dokumentos, pat salabo pārdurtas riepas. Taču, lai kā arī būtu, nevienam īsti nav izdevies šīs būtnes skatīt vaigā. Lai gan, iespējams, ir arī daži izņēmumi…

Viens no šādiem gadījumiem noticis 1991. gadā, ko nācies izbaudīt anglietei Keitai Bridžerei. Tajā dienā viņa, kā ierasts, braukusi autobusā uz darbu Čentemā Kentas grāfistē. Kad autobuss uzsācis braukšanu lejup pa salīdzinoši stāvu pakalnu, Keita sadzirdēja izmisušu vadītāja kliedzienu par to, ka pārstājušas darboties bremzes. Uzņemot aizvien lielāku ātrumu, autobuss nevaldāmi traucās taisni uz priekšu tieši virsū augstai ķieģeļu sienai ceļa līkumā. Šķita – šaušalīga katastrofa ir neizbēgama.

Pēkšņi Keita ieraudzījusi vairākas savādas figūras, kas it kā lēnām slīdējušas ārpusē gar autobusa logu. Tās bijušas ārēji ļoti pievilcīgas, gaišmatainas būtnes garos virstērpos. Keita acumirklī nodomājusi, ka tie ir eņģeļi. Nākamajā mirklī šīs būtnes izkārtojās starp sienu un autobusu, kas pēkšņi pats no sevis apstājās dažu centimetru attālumā no šķēršļa. Savukārt būtnes tūlīt pat izgaisa un pazuda. Taču, pateicoties kaut kam pārdabiskam – citādi šo izglābšanos nodēvēt nav iespējams –, pasažieri bija pasargāti no dažādām traumām un neviens negāja bojā. Tiesa, Keita bija vienīgā no visiem, kas redzējusi šos izglābšanās “vaininiekus”.

Vēlāk, kad autobusu nogādāja darbnīcā, mehāniķi neizpratnē grozīja galvas: bremzes bija pilnībā izgājušas no ierindas, un nebija iespējams izskaidrot, kā autobusam izdevies pašā pēdējā brīdī apstāties pirms asā ceļa līkuma tieši ķieģeļu sienas priekšā…

Lasīt tālāk

 
0 Comments

Leave a reply

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?