6 C
Rīga
otrdien, oktobris 26, 2021

Septembrī būs iespēja apbrīnot Cirque du Soleil® Varekai™ šovu!

 

Rudenī pēc četru gadu pārtraukuma Rīgā atgriezīsies Cirque du Soleil  ar Varekai šovu, kas no 20. līdz 24. septembrim būs skatāms “Arēna Rīga”.

Stāsts, kurā balstīts šis spilgtais šovs, ir sens kā pati pasaule. Tā pamatā ir sengrieķu mīts par Ikaru, kurš ievainots krīt no debesīm savādā meža ēnu pasaulē jeb “lai kur arī tas būtu”. Lai izkļūtu no meža, atrastu sevi un iekšēji nesalūztu, Ikaram ir jāatgūst spārni. Aizraujošajos klejojumos mežā, kas atrodas vulkāna pakājē, Ikaru pavada fantastiskas būtnes – neparastā meža iemītnieki. Vietā, kur izzūd laika robežas un nav nekā neiespējama, sāk skanēt iedvesmas pilna slavas dziesma mīlestībai un dzīves brīnumam, veltījums Visuma un cilvēka dvēseles noslēpumiem.

Varekai šova un Cirque du Soleil unikalitāte slēpjas visdažādāko mākslu sintēzē. Laikmetīgā cirka žanri – no teatralizētiem ielu cirka uzvedumiem līdz augstākā līmeņa gaisa akrobātikai, krāšņajos šovos saplūst ar mūziku un dizainu, deju un dzīvo vokālu, video un grima mākslu.  Cirque du Soleil misija ir veicināt iztēli un raisīt prieka un pārsteiguma sajūtu, sniedzot cilvēkiem visā pasaulē neaizmirstamu emociju paleti. Starptautiskās Varekai trupas sastāvā ir 50 mākslinieki no 13 valstīm, tostarp seši dziedātāji un mūziķi, un vēl 50 cilvēki – treneri, fizioterapeiti un administratīvais personāls, kas ikkreiz palīdz cirka māksliniekiem jaunradīt noslēpumaino mežu un Ikara stāstu.

Kompānijas centrālajā birojā, kas atrodas Monreālā, ir izvietojusies visīstākā inovāciju laboratorija un treniņu laukums vienlaikus. Režisori, akrobāti, triku inscenētāji, mūziķi, scenogrāfi un kostīmu mākslinieki šajā 3291 m2 plašajā cirka pasaulē ļauj pilnu vaļu savai iztēlei un radošajam garam. Četrās lielās studijās tiek noslīpēta akrobātiskā un aktiermeistarība, veidoti teātra uzvedumi. 2016. gadā kompānijas darbnīcās no gandrīz 30 kilometriem audumu, atvestu no visām pasaules malām, profesionāli tērpu mākslinieki radīja ap 14 000 kostīmu vienības. Mākslinieku namā, kas atrodas kompānijas centrālā biroja teritorijā, allaž dzirksteļo iedvesma. Intensīvs darbs tur vienmēr rit kā pie jaunu priekšnesumu režijas, tā arī pilveidojot jau esošus, skatītāju sajūsmu ieguvušus šovus.

Bruno Darmaņaks, Varekai mākslinieciskais direktors: “Cirque du Soleil ir prieks atgriezties Rīgā ar savu unikālo Varekaiuzvedumu. Arēnas formātā šis šovs ceļo jau trīs gadus, kuru laikā tas ir paspējis iekarot miljoniem skatītāju sirdis Eiropā, Krievijā un Ziemeļamerikā. Savā stāstā savijot mīlestības un cerības motīvus Varekai ir pārsteidzoši aktuāls – tas rosina šodienas raupjo un skeptisko cilvēku noticēt brīnumam, pārvarēt izmisumu un nebaidīties lūgt palīdzību, kad tā ir nepieciešama. Ar šādām dzīves situācijām nākas saskarties ikvienam no mums. Tāpat kā citi Cirque du Soleillieluzvedumi, arī Varekai ir jaudīgas akrobātikas, pārsteidzošas horeogrāfijas, vitālas mūzikas un asprātīgas klaunādes spilgts un pabeigts sakausējums.”

Sākot ar šo gadu Cirque du Soleil ne vien patstāvīgi organizē viesizrādes Latvijā, bet arī koordinē biļešu tirdzniecību uz saviem šoviem Rīgā. Jau sākot ar šodienu mājaslapā www.cds-show.lv ar Cirque du Soleil biļešu tirdzniecības sistēmas starpniecību ir iespējams droši, ātri un izdevīgi iegādāties biļetes uz šoviem. Kompānija Outbox, ko Cirque du Soleil dibinājia sadarbībā ar kanādiešu uzņēmēju Žanu Fransuā Brassē 2006. gadā, ir izstrādājusi ērtu sistēmu, kas ļauj potenciālajiem skatītājiem izpētīt zāles shēmu, izvēlēties optimālo biļešu cenu kategoriju un sektoru. šī sistēma pat piedāvā vislabākās pieejamās vietas katrā cenu kategorijā. Jau 20 valstīs un 10 valodās šī tirdzniecības sistēma ir veiksmīgi adaptēta un tagad ir pieejama arī latviešu valodā. Iegādāties biļetes uz Cirque du Soleil koncertiem, sporta notikumiem stadionos, teātra uzvedumiem un vērienīgajiem šoviem visā pasaulē vēl nekad nav bijis tik ērti kā tagad! Biļešu cenas mājaslapā www.cds-show.lv svārstās no 35 līdz 85 €. 

Par Cirque du Soleil kompāniju:

No nelielas 20 ielu mākslinieku grupas, izveidotas 1984. gadā, Cirque du Soleil ir attīstījies par lielāko Kvebekas provincē dibināto organizāciju, kas piedāvā augstvērtīgu māksliniecisko izklaidi. Kompānijā strādā gandrīz 4000 cilvēku, viņu skaitā 1300 mākslinieki no vairāk kā 50 valstīm. Pasaulslavenais Cirque du Soleil ir apbūris ap 180 miljonus skatītāju piecos pasaules kontinentos, sniedzot iespēju cilvēkiem vairāk kā 400 pilsētās 60 dažādās valstīs piedzīvot brīnumu un prieku.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!