21.1 C
Rīga
trešdien, 22 maijs, 2024

Galvenās kļūdas redīsu audzēšanā

 

Redīsi ir vieni no iecienītākajiem dārzeņiem mūsu dārzos. Redīsi lieliski panes zemu temperatūru, ātri izdīgst un neprasa īpašu kopšanu.

Galvenās kļūdas redīsu audzēšanā.

Sēšana karstā laikā

Redīsi ir vieni no pirmajiem dārzeņiem, kurus varam droši sākt audzēt, atklājot vasaras sezonu. Tie lieliski panes gaisa temperatūras pazemināšanos un labi attīstās šādos apstākļos. Pie pārāk karstas dienas temperatūras redīsi sāks nīkuļot un deformēsies. Sēt ir ieteicams no maija līdz jūnija sākumam un no augusta otrās puses līdz septembrim. Tieši šajā laikā gaisa temperatūra būs pēc iespējas labāka redīsu augšanai.

Slikta laistīšana

Redīsiem ir nepieciešams daudz mitruma, lai tie normāli augtu. Ja šos dārzeņus laista reti un tiem ir pārāk sausa augsne, tad redīsi augs lēni un tie var būt saplaisājuši. Un ļoti bieži šādi redīsi ir sausi un bez garšas. Noteikti ievērojiet laistīšanas režīmu un neļaujiet augsnei pilnībā izžūt, ja vēlaties iegūt sulīgus un garšīgus redīsus.

Novēlota ražas vākšana

Dārznieki mēdz pieļaut šo kļūdu: ilgu laiku nenovāc redīsu ražu, cerot, ka tie augs vēl lielāki un būs vēl garšīgāki. Tomēr tas nav pareizi. Tiklīdz tie sāk pāraugt, redīsa garša sāk ievērojami samazināties. Turklāt tie var viegli saplaisāt. Ja jūs nevēlaties zaudēt savu redīsu ražu, tad labāk redīsus savākt laikā.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.