-11.2 C
Rīga
sestdien, decembris 10, 2022

Pārtikas produkti, kuri stiprina kaulus un locītavas

 

Jo vecāki mēs paliekam jo akūtāka kļūst sāpošu locītavu problēma. Pastāstīsim kā ar pārtikas produktiem stiprināt kaulus un izvairīties no sāpēm locītavās.

Kā stiprināt kaulus un locītavas

Spēka treniņi stiprina locītavas un kaulus. Trenētu cilvēku kauli ir mazāk pakļauti lūzumiem un spēj izturēt lielas slodzes. Šajā gadījumā tiek stiprinātas arī locītavas, jo kopā ar asins plūsmu tās saņem nepieciešamās barības vielas. Varam teikt, ka locītavas tiek “iesmērētas”, lai tās nečīkstētu. Tādēļ pirmā lieta ir nodrošināt aktivitāti tavām locītavām un kauliem.  Nodarbojies  ar fitnesu, pastaigājies, brauc ar velosipēdu. Derēs jebkura sportiska aktivitāte. Locītavas ir mūsu ķermeņa “eņģes”, un tām, tāpat kā motora cilindram, nepieciešama eļļa. Lai nodrošinātu mūsu locītavas ar barības vielām, ir jāizvēlas kvalitatīvi pārtikas produkti.

Veselīgi produkti locītavām

Želatīnu satur daudzi deserti un tas ir ļoti noderīgs locītavām. Tā sastāvā ir ļoti svarīgs komponents kolagēns, kā arī olbaltumvielas, kas palīdz atjaunot locītavu kustīgumu. Želatīns uzlabo arī ādas un matu struktūru.

Kolagēns kā uztura bagātinātājs ir nopērkams sporta uztura veikalos.

Lai stiprinātu mūsu kaulus, derēs arī parastais piens. Bet priekšroka jādod kefīram un biezpienam. Tie satur mūsu kauliem paredzēto “celtniecības” materiālu – kalciju. Bet – lai tas neizskalotos, ir nepieciešams D vitamīns, ko satur olas dzeltenums.

Ja tavas locītavas jau ir sākušas smelgt, labs pretiekaisuma līdzeklis būs augu eļļas, tostarp linsēklu eļļa un olīveļļa. Linsēklu eļļas sastāvdaļu Omega-3 taukskābi kā komponenti satur arī sportam domātie uztura bagātinātāji.

Nākamie divi komponenti ir svarīgi, lai novērstu locītavu bojājumus. C vitamīns, kas atrodas citrusaugļos vai polivitamīnos, kā arī selēns, ko iegūst no jūras kāpostiem.

Vingrojumi un pareizs, sabalansēts uzturs var saglabāt stiprus tavus kaulus un locītavas ilgus gadus un padarīt tavu dzīvi aktīvu un piepildītu. Esi vesels!

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here