1.8 C
Rīga
svētdien, aprīlis 2, 2023

Kāpēc bērnistabā vajag turēt vismaz vienu dzīvo augu

 

Vai zinājāt, ka istabas augi neitralizē toksiskas vielas, kas izdalās no mēbelēm un sienām? Un tas nebūt nav vienīgais iemesls, kāpēc bērnistabā jābūt vismaz vienam augam.

Visi psihologi un speciālisti saka, ka bērniem ir jāiepazīst apkārtējo pasauli: jādodas uz parku, jāspēlējas ar dzīvniekiem – tas viņus attīsta. Bet daudziem istabas augi ir tikai augi. Dažām sievietēm vienkārši nav vēlmes un laika laistīt un pārstādīt ziedus, bet velti. Darbošanās ar augiem attīsta, gan mūs, gan mūsu bērnus.

Veselība

Pirmkārt, augiem ir labvēlīga ietekme uz bērna veselību. Tie uzlabo atmosfēru mājās, izdala skābekli un absorbē oglekļa dioksīdu no gaisa, mitrina to, kā arī iznīcina slimības izraisošās baktērijas. Ļoti noderīgi ir audzēt citrusaugļus, to aromāts palīdz atbrīvoties no noguruma, apātijas, kairinājuma sajūtas, un bērniem uzlabojas fiziskās aktivitātes un apetīte.

Attīstība

Ar istabas augu palīdzību bērni uzzina par dabu un tās attīstību. Viņi vēro, kā augs aug, kā zied zieds un zina, ka tam nepieciešama zeme un laistīšana. Bērniem būs interesanti redzēt, kā viņa rūpes par augu nes augļus. Turklāt šis attīsta bērna atbildību: ja viņš augu nelaistīs, tas nomirs. Ja rūpēsies par to, tad tas zaļos un augs.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here