19.4 C
Rīga
trešdien, 29 maijs, 2024

Kā pareizi kopt matus mājas apstākļos

23/03/2021 10:26
 

Pareiza matu kopšana ir svarīga veselības un skaistuma sastāvdaļa. Šie ir “mājas matu rituāla” galvenie noteikumi un kļūdas. Veseli un skaisti mati ir ne tikai izskata sastāvdaļa, bet arī visa organisma stāvokļa rādītājs.

Ir ļoti nepareizi šampūnu klāt uz visiem matiem. Ja visā matu garumā nav bijis lakas vai citu matu veidošanas līdzekļu atlieku, tad šampūnu vajadzētu lietot tikai saknēm un galvas ādai. Ar putām, kuras nomazgā ar ūdeni, pietiks, lai notīrītu putekļus, kas nosēdušies visā matu garumā.

Nevajadzētu matus mazgāt karstā ūdenī. Ilgstoša karstā ūdens iedarbība aktivizē galvas ādas tauku dziedzerus. Tas var izraisīt blaugznas un taukainu matu efektu. Ir nepieciešams mazgāt matus siltā ūdenī, bet vēl labāk nedaudz vēsā.

Kondicionieri nevajag klāt uz matu galiem. Kondicionieri jāpielieto tikai matu apakšējai trešdaļai. Ja jūs izmantojat kondicionieri visā garumā, sākot no saknēm līdz pat galiņiem, jūs varat zaudēt apjomu. Tā rezultātā meitene iegūs netīru matu efektu pat pēc matu mazgāšanas.

Velciet cepuri. Pēkšņas temperatūras izmaiņas var atstāt nepatīkamas sekas galvas ādai. Tā rezultātā mati var zaudēt dabisko spīdumu un sākt lūzt. Lai no tā izvairītos, aukstajā sezonā jums jāvalkā cepure.

Matus mazgājiet ar šampūnu divas reizes. Ja iepriekšējā dienā mati ir bijuši ieveidoti un ir pielietota arī matu laka, tad matus nepieciešams mazgāt ar šampūnu divas reizes. Ar pirmo reizi jūs nomazgāsiet laku, bet ar otro reizi tikai nomazgāsiet visu pārējo.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.