19.4 C
Rīga
trešdien, 29 maijs, 2024

Kļūdas dēļ kurām izkrīt mati

 

Katru dienu mēs zaudējam no 40 līdz 80 matiem – un tas ir labi. Tomēr laiku pa laikam gandrīz visas sievietes saskaras ar intensīvāku matu izkrišanu: smags stress, hormonālas izmaiņas organismā (saistītas ar grūtniecību vai menopauzi), klimata pārmaiņas – tas viss var izraisīt matu izkrišanu.

Tomēr, ja matu izkrišana turpinās mēnesi vai ilgāk, un to papildina arī spēcīgs nogurums, svara pieaugums vai tā zudums, ādas un nagu problēmas, jums jākonsultējas ar ārstu – dažreiz matu izkrišana signalizē par kādas slimības attīstību. Ja nav citu brīdinājuma signālu, pie tā var būt vainīgi sliktie ieradumi.

Iešana gulēt ar slapjiem matiem

Šis ir ļoti slikts ieradums. Mūsu mati ir īpaši neaizsargāti, ja tie ir mitri. Gulēt iešana, tos kārtīgi neizžāvējot, ir drošs veids, kā sabojāt matu galiņus un mati pat var sākt izkrist. Ja jums ir ieradums iet dušā naktī, tad pirms iešanas gulēt noteikti izžāvējiet matus pilnībā.

Augstā ”aste”

Ja jūs uz nakti taisāt augsto matu ”asti”, tad tie var sabojāties pie pašām saknēm. Ļaujiet matiem naktī atpūsties. Uz nakti labāk piniet bizi – šī ir maigākā frizūra no visām, kura palīdzēs jūsu matiem nakts laikā atpūsties. Jāpiemin arī, ka no rīta jums būs skaista frizūra.

Matu ķemmēšana pirms došanās gulēt

Pirmkārt, matu sukas lietošana stimulē asinsriti un darbojas kā masāža jūsu galvas ādai. Otrkārt, ķemme palīdz notīrīt putekļus un netīrumus no matiem, kas uzkrājušies dienas laikā. Visbeidzot, treškārt, galvas ādas masāža palīdz stimulēt folikulus un veicina labāku matu augšanu. Tāpēc neizlaidiet šo procedūru, pat ja jūs patiešām vēlaties gulēt!

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.