ķiploku liķieris Caurspīdīgā pudelē ielieciet 12 ķiploka daiviņas, kuras katra ir sadalīta 4 daļās. Ķiplokus aplejiet ar 3 glāzēm sarkanvīna. Pudeli aiztaisiet un noliekat uz palodzes, saulē uz divām nedēļām. Katru dienu 2-3 reizes sakratiet. Pēc tam izkāsiet un pārlejiet tumšā pudelē.

Lietot vienu mēnesi, pa 1 tējkarotei 3 reizes dienā.

Šis brīnumlīdzeklis izvadīs no organisma liekos sāļus, uzlabos darbspēju, attīrīs asinis, uzlabos imunitāti, nostiprinās asinsvadus. Ļoti spēcīgi stiprina sirdi un tonizē organismu. Sadedzina liekos taukus un uzlabo vielmaiņu. Neaizstājams līdzeklis sieviešu veselības uzlabotājs un pret dažādiem iekaisumiem. Maigā veidā attīra organismu no kaitīgajiem nosēdumiem.  

avots: vk.com

Atstāt komentāru

23 Komentāri ieslēgt "Ķiploku liķieris – brīnumlīdzeklis, kurš uzveic slimības"

avatar
jaunākie vecākie visvairāk balsoja
Aina
Viesis
Aina

Kā vienmēr visās gudrās receptēs ne viss ir pateikts līdz galam.Lindai ir ļoti pamatots jautājums.Bet laikam būs tomēr vajadzīgi tie 12 ķiploki tādā gadījumā.Bet ķiploki arī ir dažādi-lieli ar lielām daivām,mazāki ar mazām daivām,dažām ir 7 daivas ,citam tikai 4daivas.Uzmini nu.Un ja tās divas nedēļas nav saules-ko tad ,stāvēt un spīdināt virsū ar bateriju to gaismu.Receptēm ,kuras publicē,būtu jābūt izsmeļošām un detalizētām.Modra raksta,ka lietojusi,tad viņa varētu dalīties ar citiem par tiem ķiplokiem-cik.

Dana
Viesis
Dana

Vēlos pavaicāt. Neesmu vīnu lietotāja un pazinēja, tāpēc jautājums par to – kādam vīnam būtu jābūt? Zinu, ka ir saldie, pussaldie un sausie. Kuru sarkanvīnu tad būtu jāizmanto?

Redakcija
Viesis
Redakcija

Receptē nebija pieminēts kāds konkrēts vīns. Pieļauju domu, ka tam nevajadzētu būt ne saldinātam, ne stiprinātam, kā arī ne dzirkstošam…

Modra
Viesis
Modra

Esmu lietojusi . Atradu krievu vecajās receptēs. Vienu reizi ar Kagor vīnu sagatavoju, otrreiz ar ļoti labu vīnu, nesaldinātu. Ar abiem bija labi. Sākumā ne visai patīkama garša bija, pēc tam pieradu.
Loti laba pašsajūta bija. Kolēģe, kurai ieteicu, neizlietoja visu – teica nevarot iedzert. Tā recepte tā arī sanāk mēnesim ko lietot. Lai veselība!

Redakcija
Viesis
Redakcija

liels paldies par atsauksmi!

Aija
Viesis
Aija

Domāju,ka veselībai jau nu gan tikai sausie- dabiski,bez cukura.

arturs
Viesis
arturs

kāds jālieto pie pagatavošanas

Lilija
Viesis
Lilija

Vēlos pajautāt par ķiploku daiviņām. Vai tās ir no vasaras vai ziemas ķiplokiem? Jo ziemas ķiplokiem ir daudz lielāks darbiņu izmērs un arī tie ir spēcīgāgi-asāki. Iepriekš paldies par atbildi.

Valentīna
Viesis
Valentīna

Man ļoti gribētos zināt…vajag 12 daiviņas, vai daiviņas no 12 ķiploku galviņām? Es tiešām neizpratu, ja varat lūdzu pasakiet konkrētāk, jo man tas ir svarīgi. Jau iepriekš saku PALDIES!

Redakcija
Viesis
Redakcija

12 ķiploku daiviņas – tā arī ir uzrakstīts!

Linda
Viesis
Linda

Šo var saprast dažādi, 12 ķiploku vai 12 daiviņas. Taču citādāk būtu grūti uzrakstīt.

Bri
Viesis
Bri

Atvainojiet,bet kāpēc neatbildat uz manu tiešo jautājumu?Tātad daiviņas no 12 ķiplokiem vai 12 daiviņas?Varbūt būtu vienkāršāk,ja receptē būtu minēts nepiecie;samais ķiploku daudzums gramos?

Redakcija
Viesis
Redakcija

Neviens jums neatbild, jo receptē skaidri un gaiši ir uzrakstīts DAIVIŅAS!!!

Redakcija
Viesis
Redakcija

12 daiviņas

Bri
Viesis
Bri

Sirsnīgs paldies!

Nesīna
Viesis
Nesīna

To sarkanvīnu ir tik daudz,ka nezīnu kurš būtu labāks šim liķierim??

Ivis
Viesis
Ivis

” noliekat uz palodzes, saulē uz divām nedēļām”… Manuprāt, kautkas absurds. Man ir mācīts, ka saulē viss ātri bojājas un produkti zaudē savu vērtību!

Aija
Viesis
Aija

Saulē tur ,tagad tādā kā nu ir. šādi gatavo arī dažādas ziedes un ārstnieciskās, masāžas utt. eļļas.Piemēram -rožu – sanāk tāda pati kā Bulgārijas rožu eļļa.Ļoti smaržīga. Es gatavoju vēl arī asinszāles eļļu- uzsmērē uz visa veida pušumiem un ātri sadzīst. Daudz varianti.

inta
Viesis
inta

parasti zāļu uzlējumiem lieto14-16 grādīgo kagoru jo tie 11 grādīgie vīni ir vīna dzērieni

Bri
Viesis
Bri

Redakcijai – Es atvainojos,bet man tā arī palika neskaidrs vai ir nepieciešamas daiviņas no 12 ķiplokiem vai arī 12 daiviņas. Nu ir taču atšķirība,vai ne tā?

Lauma
Viesis
Lauma

Cik liela tilpuma glāze jāņem?

aga
Viesis
aga

sagatavoju,izlietoju,nejūtu neko ,garša nepatika,bet pierod.

Rūdis
Viesis
Rūdis

Cilvēciņi…kur jūs augāt… Protams ķiplok galviņa nav minēta… bet 12 daiviņas gan… tad par liķieri , kur esat dzirdējuši par-skābu liķieri !? protams saldināto sarkanvīnu… ja dabū labu kagoru vai klostera … saldināto-sarkanvīnu. Veselību jums !

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, [email protected] 2018

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?