0 C
Rīga
pirmdien, novembris 29, 2021

Latvijā apstiprināta otrā saslimšana ar koronavīrusu

 

Latvijā apstiprināta otrā saslimšana ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību!

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi šodien saņēma informāciju no Nacionālās mikrobioloģijas references laboratorijas par apstiprinātu otro “Covid-19” gadījumu Latvijā. Pacients bija mājās, tuvākā laikā tiks nogādāts Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infektoloģijas centrā.

Lai sniegtu plašāku informāciju, šodien plkst.10 Veselības ministrijā notiks preses konference. Tikšanās notiks Veselības ministrijā, Brīvības 72, Rīgā. Uz mediju jautājumiem atbildēs SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Kā ziņots, Latvijā pirmais gadījums saslimšanai ar “Covid-19” tika reģistrēts pirmdien. Sieviete, kas ir rīdziniece, sestdien, 29.februārī, ielidojusi no Minhenes, pirms tam ceļojot vīrusa skartajā Itālijas reģionā. Saslimšana sievietei bija vieglā formā un jau otrdien, 3.martā, ņemot vērā, ka atkārtotas analīzes bija negatīvas, slimniece tika izrakstīta no slimnīcas un turpināja ārstēšanos mājās.

Latvijā īpaši piesardzības pasākumi ir attiecināti uz personām, kuras ir atgriezušās no Itālijas, Japānas, Singapūras, Dienvidkorejas, Irānas un Ķīnas.

Personām, kuras ir atgriezušās no minētajām teritorijām un kurām 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies viegli saslimšanas simptomi – paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums -, ir jāzvana uz 113. Pie personām ieradīsies Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde, kura paņems analīžu materiālu laboratoriskai pārbaudei vai arī nogādās pacientu tuvākajā slimnīcā, kur tiks noņemti analīžu paraugi.

Ja personai būs smagas elpceļu infekcijas pazīmes, tostarp apgrūtināta elpošana, NMPD šo personu nogādās stacionārā.

Par izmeklējumu rezultātiem laboratorija informēs pacientu un SPKC. Persona informāciju par izmeklējumu rezultātiem saņems 24 stundu laikā.

Autors: nozare.lv

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!

Iepriekšējais rakstsPankūkas ar zemeņu pildījumu
Nākamais rakstsDieviete.lv Atziņa 1028