-1 C
Rīga
piektdien, janvāris 21, 2022

Koalīcija “idejiski vienojas” atbalstīt Covid-19 krīzes skartās viesmīlības un kultūras nozares

 

Valdību veidojošās partijas šodien vienojās atbalstīt Covid-19 krīzes skartās tūrisma, viesmīlības un kultūras nozares, pēc koalīcijas partneru tikšanās žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Kariņš pauda, ka koalīcija arvien vairāk pievēršas ekonomikas jautājumiem, raugoties uz to, kas būtu jādara, lai iekustinātu tautsaimniecību.

“Vienojāmies idejiski par divām lietām – ir nozares, kas visplašāk skartas – viesmīlības, kā arī kultūras industrija. Tās plaši skartas, jo cilvēkiem bija liegts pulcēties, bija ceļošanas aizliegumi. Mēs idejiski vienojāmies, ka abām nozarēm jāsniedz papildu atbalsts,” teica premjers.

Kariņš pauda, ka līdz nedēļas vidum notiks darbs pie risinājuma izstrādes.

Partijas “Attīstībai/Par!” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Daniels Pavļuts norādīja, ka koalīcijā bija auglīga diskusija, kurā panākta vienošanās par atbalstu gan kultūras, gan viesmīlības nozarei, kurām ir nepieciešams īpašs atbalsts. Politiķis norādīja, ka šī nav pēdējā šāda veida saruna un vēl gaidāmas tālākas diskusijas par atbalstu nozarēm, kas ir nonākušas grūtībās Covid-19 dēļ.

Savukārt tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) izcēla, ka šobrīd “ir labs laiks investēt cilvēku kapitālā”, norādot, ka viņa pārstāvētā partija atbalstīts patēriņu stimulējošos darbus.

Tāpat Bordāns norādīja, ka Latvijai no krīzes jāiziet kā spēcīgākai valstij, izceļot izglītības nozīmi šī mērķa sasniegšanā. “Mēs no savas puses saredzam, ka šis ir piemērotākais brīdis, kad sniegt ieguldījumu divās nozarēs, kuras jau esam sākuši reformēt – izglītībā un veselībā,” sacīja ministrs, atzīstot, ka tas būs iespējams tad, kad tiks atrisināti akūtie šodienas jautājumi.

Ekonomikas ministrija (EM) trešdien, 20.maijā, prezentēs konkrētu rīku tūrisma nozares glābšanai, norādīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV). Valdību veidojošās partijas ir devušas mandātu EM izstrādāt šādu plānu.

Līdz 20.maijam paredzēts tikt skaidrībā, vai palīdzība tūrisma nozarei tiks sniegta ar vaučeriem, vai kādā citā veidā, piebilda ekonomikas ministrs.

Autors: nozare.lv

18.05.2020.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here