-13 C
Rīga
ceturtdien, decembris 9, 2021

Bērnu slimnīcā pacientam apstiprināta saslimšana ar Covid-19

 

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā ceturtdien, 18.jūnijā, pacientam apstiprināta saslimšana ar Covid-19, pavēstīja slimnīcas pārstāve Una Grenevica.

Ņemot vērā, ka pacienta vecākiem jau bija konstatēts Covid-19, ierodoties ārstniecības iestādē, tika ievēroti visi nepieciešamie drošības pasākumi. Rezultātā slimnīcas personāla darbu un pašas ārstniecības iestādes funkcionēšanu šis gadījums nav ietekmējis, apstiprināja slimnīcas pārstāve.

Pacients, kura vecums ir līdz 10 gadiem, patlaban atrodas atsevišķā infekcijas palāta kopā ar vecāku. Ņemot vērā, ka sasirgušajam ir pazemināta imunitāte, slimības gaita esot vidēji smaga, tomēr pacienta stāvoklis ir stabils.

Kā atzīmēja Grenevica, sasirgušais tiek ārstēts saskaņā ar noteikto kārtību, turklāt slimnīcā tika veikti nepieciešamie dezinfekcijas pasākumi.

Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Ilze Arāja aģentūrai LETA apstiprināja, ka saistībā ar šo gadījumu ir uzsākta epidemioloģiskā izmeklēšana. Tāpat zināms, ka pacients ir nesen ieradies no ārvalstīm, kā rezultātā pastāv pamats uzskatīt, ka inficēšanās nav notikusi Latvijā.

Arāja arī atklāja, ka patlaban visi apstiprinātie Covid-19 gadījumi ir centra redzeslokā un nekontrolēta vietējā transmisija nenotiek, kas nozīmē, ka arī šajā gadījumā ir apzinātas visas pacienta tuvākās kontaktpersonas.

Jau ziņots, ka iepriekš Bērnu slimnīcā vienam darbiniekam tika konstatēta saslimšana ar Covid-19, tomēr arī toreiz slimnīcas darbība netika traucēta un, neskatoties uz vairākiem darbiniekiem noteikto pašizolācijas prasību, ārstniecības iestādes turpināja sniegt pakalpojumus.

 

Autors: nozare.lv

20.06.2020.

 
 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!