12.1 C
Rīga
trešdien, augusts 4, 2021

Saslimstība ar Covid-19 ASV ir nemainīgi augsta! (+VIDEO)

 

ASV 24 stundu laikā inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 59 222 cilvēkiem, liecina Džonsa Hopkinsa Universitātes svētdien publiskotie dati.

ASV pēdējās nedēļās strauji pieaug inficēto skaits, un sestdien tika apstiprināti 66 528 inficēšanās gadījumi, kas bija jauns rekords, un teju 60 000 gadījumu tika reģistrēti arī svētdien.

ASV ir jaunā koronavīrusa pandēmijas vissmagāk skartā valsts pasaulē un valstī kopš pandēmijas sākuma inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta kopumā 3,36 miljoniem cilvēkiem, no kuriem 135 582 miruši no slimības Covid-19, tostarp 411 pēdējās diennakts laikā.

ASV piedzīvo jaunu koronavīurusa uzliesmojumu tā dēvētajā Saules joslā – dienvidu štatos no Floridas līdz Kalifornijai.

Inficēšanās gadījumu skaita pieaugums licis dažiem štatu gubernatoriem atteikties no centieniem atvērt savas ekonomikas un daži tagad aicina valkāt sejas maskas.

Kalifornijas gubernators Gevins Ņūsoms pirmdien izdeva rīkojumu slēgt iekštelpu restorānus, bārus, kinoteātrus, frizētavas un lūgšanu namus, lai apturētu koronavīrusa izplatību.

Štata divi lielākie skolu apgabali – Losandželosas un Sandjego – paziņoja, ka neatvērs skolas un mācības no augusta notiks tikai tiešsaistē.

Tikmēr Bolīvijas ārlietu ministre Karena Longarika pirmdien paziņoja, ka viņai Covid-19 tests ir pozitīvs, kļūstot par sesto ar šo slimību inficēto ministru Bolīvijas valdībā. “Pašlaik es jūtos labi un man nav simptomu. Ja Dievs ļaus, es turpināšu strādāt Bolīvijas labā no izolācijas savā mājoklī,” ministre pavēstīja tviterī.

Covid-19 testi ir bijuši pozitīvi arī pagaidu prezidentei Žanīnai Anjesai un vēl pieciem viņas valdības ministriem – prezidentūras, veselības, kalnrūpniecības, ekonomikas un tieslietu.

Ar Covid-19 inficējušies arī vairāki viceministri, Senāta prezidente Eva Kopa un daži kongresmeņi. Viens no šiem kongresmeņiem – Hulio Himeness Ljanke no opozīcijas partijas “Kustība par sociālismu” (MAS) – ir miris no šīs slimības.

Bolīvijā, kur ir 11 miljoni iedzīvotāju, ir apstiprināti 48 187 inficēšanās ar Covid-19 gadījumu un 1807 nāves gadījumi.

Video

 

Autors: Nozare.lv/Dieviete.lv

14.07.2020.
 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!