15 C
Rīga
piektdien, oktobris 7, 2022

Atteikties no matu fēna un uzkrāt zināšanas – iesaka Marta un Indra Salceviča

 

Sinoptiķi sola, ka šajā nedēļas nogalē atgriezīsies karstais un saulainais laiks, kad pēc iespējas vairāk centīsimies pavadīt laiku pie dabas un jo īpaši saulē, tomēr spēcīgie saules stari ir liels izaicinājums kā mūsu sejas un galvas ādai, tā matiem. Kā apvienot vasaras baudīšanu ar rūpēm par savu ādu un matiem, skaidro dziedātāja MARTA un kustības “Body positive” vadītāja Indra Salceviča, kas, gatavojoties vasarai, pirmo reizi pie farmaceita pārliecinājušās par savas sejas un galvas ādas stāvokli.

Gan dziedātāja MARTA, gan pazīstamā modes māksliniece Indra Salceviča sejas, galvas ādas un matu pārbaudi jeb tā saukto skrīninguveica pimo reizi. Kā skaidro “Akropole” “Euroaptiekas” kosmētikas un veselības produktu nodaļas vadītāja Lāsma Kursīte, katrs cilvēks ir absolūti unikāls, tādēļ svarīgākais ir precīzi zināt savu ādas tipu, lai varētu izmantot produktus, kas paredzēti konkrētu problēmu risināšanai.

Galerija

Svarīgas zināšanas par savai ādai nepieciešamo

Kā atzina MARTA, līdz šim regulāri apmeklējusi kosmetologu un zina, ka viņas sejas ādas tips ir kombinēts, līdz ar to jāpiedomā par ādas kopšanu dažādās zonās, taču sejas ādas pārbaudi aptiekā viņa veica pirmoreiz.

“Pēc sejas ādas pārbaudes veikšanas zinu, ka pastiprināta uzmanība man jāpievērš ādas aizsargāšanai no saules, tostarp izvēloties arī vieglu tonālo krēmu ar SPF aizsardzību. Kamēr esam jauni, domāju, ka varam lietot ļoti dažādus ādas kopšanas līdzekļus, taču, ja vēlamies izskatīties labi arī pēc 10, 20 un 30 gadiem, tad jau šobrīd jāsāk ieguldīt savās zināšanās par kvalitatīvu ādas kopšanu,” secinājumos dalās MARTA.

Kā stāsta Indra Salceviča, viņa savus sejas ādas un matu kopšanas līdzekļus ikdienā izvēlas, sekojot līdzi Latvijas skaistuma kopšanas blogiem. “Es labprāt klausos mūsu pašmāju blogeru ieteikumos, kā arī lasu internetā pieejamās atsauksmes. Es daudz eksperimentēju, izmēģinot dažādus sejas ādas kopšanas produktus, taču atsevišķus un pat gana dārgus sejas krēmus ir nācies izmest alerģiskas reakcijas dēļ. Tādēļ jo īpaši novērtēju iespēju aptiekā saņemt krēmu paraudziņu, lai pārliecinātos, ka izvēlētais produkts tiešām der arī manam ādas tipam,” stāsta Indra Salceviča.

Sejas ādas pārbaudi Indra veica pirmoreiz un atzina, ka uzzinātais bijis vērtīgs: “Ikdienā jau redzam tikai ādas virsslāni. Ar aparātu farmaceita pavadībā iespējams uzzināt, kas notiek ādas dziļākajos slāņos.”

Kā skaidro farmaceite, taukainai ādai jānodrošina efektīva poru attīrīšana un tauku radītā spīduma mazināšana, kā arī optimāla vide ar līdzekļiem, kam ir neitrāls pH līmenis, lai mazinātu baktēriju veidošanos. Savukārt sausai ādai vajadzīga maiga attīrīšana un maksimāla mitrināšana vai pat barošana, lai atjaunotu ādas aizsargbarjeru un palīdzētu ādai sevi labāk aizsargāt pret dažādiem ārējiem kairinošiem faktoriem. Kombinētas sejas ādai ir svarīgi pielāgot produktus un kopšanu katrai zonai individuāli, iesaka Lāsma Kursīte.

Vasarā atsakās no matu žāvēšanas ar fēnu

Pieredzes zonā Indra Salceviča izmantoja iespēju noteikt arī galvas ādas un matu stāvokli. Pārbaudes ietvaros Akropole” “Euroaptiekas” Kosmētikas un veselības produktu nodaļas vadītāja Lāsma Kursīte ar īpašu aparatūru noteica Indras matu struktūru – biezumu, keratīna līmeni matā – un galvas ādas stāvokli.

“Jāatzīst, matus es mazgāju katru dienu, lai gan zinu, ka tas it kā nav labi. Lai nedaudz tos “atpūtinātu”, vasarā ļauju tiem izžūt pašiem un neizmantoju matu fēnu. Pārbaudes laikā uzzināju, ka man īpaši jāpiedomā par asinsvadu veselību – par labu nenāk arī ilgstoši karsta duša,” pieredzē dalās Indra Salceviča.

Kā stāsta Lāsma Kursīte, saule, silts vai pat tveicīgs laiks vasaras mēnešos matus sausina, tie var kļūt trausli un sausi. Līdzīgi kā matu balinātājs, UVA un UVB stari negatīvi ietekmē matu sastāvā esošo keratīnu, kā arī matu virsējo kārtu. Keratīns nodrošina aizsardzību pret karstuma un saules ietekmi. Ja keratīna līmenis matos ir nepietiekams, tie var kļūt trausli.

“Sausi, dehidrēti mati ir grūti ieveidojami, cieti un nepaklausīgi. Ja matu stāvokļa uzlabošanā nekas netiek darīts, tad ilgtermiņā mati sāk šķelties un lūzt. Noteikti ieteicams sekot Indras piemēram un vasaras mēnešos atteikties no fēniem un matu veidotājiem, kas papildus sausina matus. Ja tomēr ir nepaciešams lietot kādu no karsējošām ierīcēm, noteikti pirms tam mati jāpabaro ar mitrinošu masku, kā arī jālieto speciālie aizsarglīdzekļi pret karstumu. Pierādīts, ka vasarā mati aug ātrāk, jo paplašinās asinsvadi, kā arī tiem tiek pievadīts papildu gaiss. Tomēr, ja neveicam galvas ādas veselības profilakses pasākumus, tiek traucēta vai pilnībā samazināta matu augšanas spēja,” skaidro Lāsma Kursīte.

Autors: Euroaptieka

 

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here