0.1 C
Rīga
piektdien, janvāris 21, 2022

Vēsāka laika iestāšanās – kādiem dārza darbiem pievērst uzmanību, tuvojoties rudenim?

Fiskars
 

Vasaras izskaņa ir vēstnesis, kad tuvojas arī dārza darbu sezonas beigas. Lai arī priekšā vēl ir viena no dārza entuziastu iemīļotākajām aktivitātēm –  ražas novākšanas darbi, jau laicīgi nepieciešams parūpēties par dārzā mītošajiem augiem, lai arī nākamajā pavasarī tie skaisti uzziedētu un augtu.Kādus darbus veikt rudenī, kam pievērst īpašu uzmanību un kādus instrumentus izmantot, ieteikumos dalās zīmols Fiskars.

1.Apgriez augus pareizi

Lai daudzgadīgie augi sparīgi ziedētu arī nākamajā pavasarī, rudenī nepieciešams apgriezt to zarus. Uz šo darbību attiecas teiciens – mazāk ir vairāk, tāpēc jāapgriežnokaltuši, vāji un beigti zari, kā arī jāatbrīvojas no zariem, kas traucē augam izplesties un augt. Lai nodrošinātu precīzu un tīrugriezumu, kas nesabojātu auga stumbru vai zaru, ieteicams izmantot apveida grieznes, piemēram, Fiskars X-series apveida grieznes, kas būs piemērotas zaļu un dzīvīgu augu griešanai. 

2. Labi iestādīti augi ir puse no plaukstoša rezultāta

Daudzgadīgie augi, kas pārziemo augsnē, kā arī pārcieš ziemas bargos laikapstākļus un sāk dīgt rudenī, piemēram, ziemcietes, augļaugus un dažāda veidu puķu sīpolus var stādīt līdz pirmajām salnām. Stādiem, kas ir izturīgi pret aukstumu, piemēram, krokusiem, tulpēm, narcisēm ir vajadzīga salna, lai cietais sēklapvalks saplīstu un sāktu dīgt. Savukārt, ja rudenī plāno stādīt zemē sīpolus, ieteicams tos stādīt divreiz dziļāk, salīdzinot ar to augstumu.Lai arī laiks rudens periodā ir vēsāks, augus ir nepieciešams joprojām regulāri aplaistīt, lai augsne neizžūtu.

3. Augu pārstādīšana

Nereti pašā augu plaukšanās sezonā ir redzams, kad kāds no stādiem neiederas izveidotajā dārza kompozīcijā, tāpēc rudens ir piemērots laiks, lai veiktu pārstādīšanas darbus, kad augus iespējams traucēt bez kaitējuma.Pārstādīšanas iemesli var būt dažādi – piemēram, auga atrašanās vieta nav piemērota un aizēno citus blakus mītošos augus vai arī tieši otrādi – sezonas laikā rodas cita vīzija kā dārzu pārveidot. Savukārt augus, kas atrodas puķu podos, nepieciešams pievērst papildu uzmanību – jo auga izcelsmes valsts ir eksotiskāka, jo ātrāk augs ir jāsagatavo ziemai, novietojot to siltākā vietā iekštelpā. Savukārt mazāk jutīgi augi var arī pārziemot arī vēsā pagrabā vai garāžā.

Par Fiskars: Fiskars ir pasaulē vadošais dzīvesstila zīmols, kas apņēmies iedrošināt cilvēkus veidot savu pasauli gan mājokļos, gan dārzā. Uzņēmums, kas 1649.gadā nelielā Somijas ciematā darbību sāka kā čugunlietuve ar īpaši izstrādātu dizainu iedrošina uz ikdienas radošumu. Lai iegūtu papildu informāciju, lūdzu, apmeklējiet www.fiskars.com.

 

1 KOMENTĀRS

  1. Ja rudens nak ar lielu joni un salna roka nem stipru bomi..tapec skuke sodien saveda majas kirbjus un kabacus..darba vel daudz galda bietites un kaposti uz lauka.ari aboli javac.siltumnica jaizvac…tas rudens ir par traku to es jums saku.
    .vel tik kosi pukes zied …bet lakstigalu vietaa dzerves kliedz..tas dodas jau prom….

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here