28.7 C
Rīga
pirmdien, augusts 15, 2022

Zāles pļaušana: Kā iegūt skaistu piemājas mauriņu?

Husqvarna 05/08/2022 10:05
 
Foto: Husqvarna.com

Kurš gan negrib skaistu un gludu mauriņu pie savām mājām. Lai to panāktu, bez zāles pļaušanas neiztikt, un mēs zinām, ka tas aizņem laiku. Neatkarīgi no tā, vai tas ir tikai kārtējais piespiedu mājas darbs vai veids, kā pavadīt saulainu pēcpusdienu, zāliena rūpīga, regulāra kopšana un pļaušana rada pievilcīgu Jūsu mājas teritorijas izskatu un palīdz uzturēt mauriņa zāli kuplu un zaļu. Lai padarītu šo procesu iespējami ērtu, ātru un efektīvu, talkā nāks kvalitatīvs zāles pļāvējs.

Lasiet tālāk, lai noskaidrotu ieteikumus efektīvai zāles pļaušanai un no kā vēlams izvairīties.

Pārāk īsi nopļauta zāle

Ja vien nepļaujat golfa laukumu, zāle nav jāpļauj ļoti īsa. Daudzi tā dara, jo uzskata, ka tad retāk būs jāpļauj, tomēr tā nav pareiza rīcība. Realitātē zāle pēc tam aug ātrāk, jo tā cenšas atjaunoties atbilstoši savai ģenētiskajai normai. Zāles nopļaušana ļoti, ļoti tuvu zemei palielina mitruma un uztura prasības gan augsnei, gan zālei, jo zāle mēģina atgūties pēc nopļaušanas gandrīz “uz nullīti”. Īsa zāle arī ļauj augsnei ātrāk izžūt, kas ir sliktas ziņas sausuma laikā. Tāpat tas liek nezālēm vieglāk izspraukties un labāk, vairāk augt.

Nepietiekami nopļauts zāles garums vai ļaušana ataugt pārāk garai

Tas notiek, kad cilvēki ir devušies prom uz ilgāku laiku, piemēram, atvaļinājumā vai vienkārši ikdienas darbos tam nav atlicis laika. Pirmkārt, zāles pļāvējs nebūs pateicīgs par papildu slodzi, jo pļaujot nākamo reizi, zāle būs garāka. Otrkārt, tas ietekmēs arī pļaušanas kvalitāti, jo zāle, esot garāka, vairāk ķersies asmeņos un var rasties robi, kā arī mauriņā paliks vairāk nopļautās zāles atliekas. Turklāt, zāle piedzīvo ļoti lielu stresu, ja tā tiek nopļauta vairāk par ⅓ no kopējā garuma.

Zāles pļaušana ar neasiem nažiem

Zāles pļāvējs ir tik labs, cik labi un uzasināti ir tā naži. Ja naži būs asi, varēsiet ātri un kvalitatīvi nopļaut mauriņu. Ar neasiem nažiem zāli nopļaut skaisti un vienmērīgi nebūs iespējams, turklāt veidosies nelīdzens mauriņš un vietas, kur zāle vispār nav nopļauta. Neasi naži zāli negriež, bet plēš, kas būtiski bojā zāli. Tieši tāpēc ik gadu zāles pļāvēji ir jākopj, tajā skaitā, regulāri  jāuzrauga to nažu asums.

Foto: Paul Scewczyk, Unsplash.com

Papildus ieteikumi zāles pļaušanai

  • Ja jums ir aizaudzis mauriņš, sāciet to pļaut ar zāles pļāvēja augstāko iestatījumu. Pagaidiet dažas dienas un nogrieziet vēlreiz nedaudz zemāk. Atkārtojiet šo procesu, līdz sasniedzat savam mauriņam optimālo augstumu;
  • Ja ir lijis lietus, pagaidiet, kad zāle nožūst – nepļaujiet to slapju;
  • Ja strādājiet ar pļāvēju bez savācēja, lai samazinātu zāles grābšanu, kas iespējama pēc pļaušanas, pļaujiet sākot ar ārējām malām tā, lai nopļautā zāle tiktu izmesta uz iekšpusi uz vēl nenopļauto mauriņa daļu;
  • Ikreiz mainiet maršrutu, pļaujot zāli. Tādā veidā iegūsiet vienmērīgākus rezultātus un pašiem būs interesantāk pļaut.

Zāles pļāvējs pašgājējs – kāpēc izvēlētos šo?

Skaista mauriņa uzturēšana saistīta ar regulāru pļaušanu – no agra pavasara līdz pat vēlam rudenim. Lai to darītu, nepieciešams zāles pļāvējs, ar kuru ir ērti strādāt un kas sniedz labu rezultātu.

Populāri palīgi skaista mauriņa uzturēšanai māju saimniekiem ir zāles pļāvēji pašgājēji. Tas nozīmē, ka tie paši iet uz priekšu, atliek vien koordinēt to virzienu. Ja Jūs labprāt zāles pļaušanas laikā vēlaties izkustēties un pielietot spēka treniņu, varat izvēlēties stumjamo zāles pļāvēju, tomēr, ja meklējat ko tādu, kas maksimāli atvieglos Jums darbu, zāles pļāvējs pašgājējs būs īstā izvēle. Pašgājēju funkcija palīdz arī uzturēt vēlmi zāli pļaut pietiekami bieži.

Foto: Husqvarna.com

Kāpēc izvēlēties Husqvarna?

Husqvarna zāles pļāvēji ir plaši pazīstami daudzu iemeslu dēļ. Augsta kvalitāte un ilgmūžība ir tikai redzamākās Husqvarna dārza tehnikas priekšrocības. Ļoti svarīgs faktors ir arī tas, ka Husqvarna nodrošina garantijas un pēc garantijas servisu. Ienāciet Husqvarna mājaslapā un apskatiet, kāds zāles pļāvējs būs piemērotākais Jūsu mauriņam!

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here