13.2 C
Rīga
svētdien, septembris 24, 2023

Klausies mūziku Cosmo stilā: DJ Rudd

 

DJ Rudd, īstajā vārdā Rūdolfs Budze aizrāvies ar mūziku jau no bērnības – astoņu gadu vecumā tiek uzsāktas gaitas mūzikas skolā klavieru klasē. Piecpadsmit gadu vecumā mūzikas kanāla Viva2 iespaidā viņu aizvien vairāk sāk interesēt un aizraut ekrānā redzamo vācu hip-hop dīdžeju darbības. Apvienojoties ar klasesbiedru (mūsdienu klubu publikai pazīstams kā DJ X-Ray), tiek iegādāta nepieciešamā aparatūra un ārpus skolas laiks pavadīts, apgūstot dīdžeju tehniku un prasmes, kā arī iepazīstot klubu kultūru. Tai pat laikā ar citu klasesbiedru Andi Ansonu dzimst muzikāls projekts Deep Moon Draft, kas vēlāk pārtop par Bandmaster's Flight un mūsdienās zināms kā Bandmaster.

djrudd1_430

Foto: Jānis Ratnieks

Pirmie soļi

2001. gada vasarā notiek pirmā publiskā DJ Rudd uzstāšanās džeza klubā Dizzi. Tai pat gadā tiek pagūts uzspēlēt arī leģendārajā Rīgas klubā Metro. Vasaras beigās iepriekš minētais džeza klubs pārtop par Dizzi House un tā vadītājs DJ Crumar uzaicina Rudd piebiedroties kluba rezidentu pulkam – Bogdan Taran, Grey un DSP (šobrīd Al Dee). Kluba darbības laiks ir tikai desmit mēnešu, tomēr tur gūto pieredzi pārvērtēt ir neiespējami.

Turpinam ar house mūziku

Laikā no 2002. gada līdz 2006. gadam DJ Rudd karjera strauji attīstās. Tiek saņemti pirmie piedāvājumi uzstāties ārvalstīs – Lietuvā, Igaunijā, Krievijā un Austrijā. 2003. gadā tiek saņemts uzaicinājums no kluba Nautilus vadības kļūt par VIP zāles rezidējošo dīdžeju. 2004. gada beigās tiek atvērts klubs Essential un Rudd kopā ar dīdžejiem Romantixx (a.k.a Romantronix), AG un Raiti kļūst par pastāvīgajiem rezidentiem. Tai pat laikā Latvijā labi pazīstamais Bogdan Taran nodbina Latvijā pirmo neatkarīgo ierakstu izdevniecību Amber Muse. 2005. gada beigās klajā tiek laists Bandmaster's Flight (Rūdolfa un Anda) debijas singls, deep house skaņdarbs Samuel Alone vinila plates formātā.

djrudd2_430

Foto: Jānis Pešiks

Pievienošanās grupai un Ritma Institūtam

2005. gada nogalē DJ Rudd iepazīstas ar Māru Upmani-Holšteini, grupas Astro'n'out dibinātāju un vokālisti. Sākuma iecere tikai muzikāli apmainīties idejām starp šo apvienību un Bandmaster's Flight pārvēršas nopietnā sadarbībā. Rūdolfs kļūst par "pilna laika" grupas taustiņnieku, menedžeri un producentu. Šajā brīdī dīdžeja karjera paliek ēnā. Tiek ierakstīts Astro'n'out debijas albums "Kuš Kuš", kas vēlāk saņem Latvijas Mūzikas Ierakstu Gada Balvu kā labākais 2006. gada roka albums. Tāpat šis gads iezīmējas ar Rudd kā dīdžeja tehnisko spēju novērtēšanu – tiek saņemts uzaicinājums piebiedroties privātās mūzikas skolas "Ritma Institūts" pasniedzēju pulkam.

Mūzika mainās

2007. gada sākumā Rūdolfs pamet Astro'n'out. Ir laiks atgriezties pie disko-lietām, tomēr jau ar citu skatījumu. Visa līdzšinējā muzikālā pieredze liek skatīties un klausīties mūziku plašāk. House mūziku nomaina lauzto ritmu pasaule, rodas interese par autentisko funk un soul skanējumu. Tālu nepaliek Latvijas pop-skatuve – Rūdolfs piebiedrojas grupai "Otra Puse" uz vasaras un rudens koncertiem.

djrudd3_430

Foto: Jānis Ratnieks

Saīsināts Bandmaster's FlightBandmaster

Darbojoties elektroniskās mūzikas producēšanas lauciņā, DJ Rudd ar kolēģi Andi Ansonu bija paspējuši radīt skaņdarbus un remiksus ne tikai Amber Muse māksliniekiem, bet arī lietuviešu un britu mūziķiem. Londonas projekta Ok_Ma un vokālistes Lea Lea Jones dziesmas "Go Flo" remikss tiek iekļauts kā titulskaņdarbs singlā, ko izdod respektablais Apvienotās Karalistes leibls R2 Records. Abi producenti nolemj pārdēvēt sevi par Bandmaster un izveido mājaslapu brokenbeat.lv, kas kādu laiku kalpo arī kā DJ Rudd radio raidījuma ar tādu pašu nosaukumu arhīvu.

Mūsdienas, jaunie žanri

Kamēr tiek apkopotas idejas Bandmaster debijas albumam, DJ Rudd turpina izzināt jaunus deju mūzikas apvāršņus. Šajās dienās pastiprināta interese ir par tā saucamajiem booty stiliem – baile funk, baltimore club, uk funky, u.c. Kā taustiņnieks visbiežāk manāms grupas "Tā Tā Tā" pavadošajā sastāvā.

djrudd4_430

Foto: Jānis Ratnieks

Fakti

* Iesildījis, spēlējis kopā ar Jamie Lewis, Lenny Fontana, Antipop (Telepopmusik), DJ EASE (a.k.a. Nightmares On Wax), Phonique, Chris Geddes (Belle and Sebastien), Gary Powell (The Libertines), Crazy Cousinz, u.c.

* Spēlējis visos Latvijas lielākajos klubos un festivālos. Tāpat arī daudz Lietuvas klubos, Igaunijā – klubi Hollywood un Moskva (Tallina), Krievijā – klubs Universal (Kaļiņingrada), Austrija – bārs Spark un klubs WUK (Vīne).

DJ Rudd Cosmo Mixtape:

1. Zagar – Wings Of Love (DJ Bootsie Remix)

2. Pure P – Huma Nature (Retouch)

3. Major Lazer – Keep It Goin' Louder (Mixin Marc Acapella)

4. Basement Freaks – Hot Beastie

5. DJ Kid Stretch – Get Away (Basement Freaks Remix)

6. DJ Zebra – I'm A Fireman

7. Badboe – Dynamite (All Good Funk Alliance Remix)

8. Neighbour – Video Games

9. Gwen McCrae – Funky Sensation (Bandmaster Edit)

10. Li'll Bo Tweak & Art Bleak – Back Again (Radio Edit)

11. DJ J-Laini & P-Man – After Laughter

12. Amanda Blank – Something Bigger Something Better

13. Emynd – Be My Baby

14. Diplo & Blaqstarr – Get Off

15. Marc Hype & Jim Dunloop – Rare Ocasion

16. Ralf Gum feat. Wunmi – Brother Like No Other

 

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Iepriekšējais rakstsGUCCI..
Nākamais rakstsUn iemīlējās ne tajā…