27 C
Rīga
otrdien, 28 maijs, 2024

Četri mīti par svara zaudēšanu

 

1. Ja pieņēmāties svarā grūtniecības periodā, tad šo svaru nekad nevarēsiet zaudēt un nekas nepalīdzēs atgūt iepriekšējo sportisko formu.

Samazināt svaru, kas palielinājies grūtniecības periodā, ir grūtāk. Taču tas noteikti ir iespējams, ja veiksmīgi sabalansē uztura un fizisko aktivitāšu programma.

2. Zaudēt svaru ir grūti, jo jāatsakās no iemīļotajiem ēdieniem.

Ja Jūs gribat zaudēt svaru, Jūs tiešām nedrīkstat ēst cik vien uziet. Taču ar noteiktām programmām svara zaudēšana ir iespējama pat tad, ja Jūs neatsakāties no iemīļotā ēdiena. Jums vienkārši jāierobežo tā daudzums līdz mērenam.

3. Ja Jūs pārzināt veselības un uztura darbības principus, tas nozīmē, ka svara zaudēšana Jums ir nieka lieta un Jūs to varat paveikt jebkurā brīdī.

Iemācīties izprast veselības pamatus, uztura nozīmi un darbību – tas ir apsveicami un ļoti labi. Bet dažreiz ar šīm zināšanām ir par maz, lai tās Jums veiksmīgi palīdzētu zaudēt svaru.

4. Pastāv programmas, ar kuru palīdzību tiešām var zaudēt svaru, bet pēc šādu programmu izmantošanas, Jūs noteikti atgūsiet svaru atpakaļ.

Aiz šī mīta slēpjas zināma daļa patiesības. Svara zaudēšana ir process, kas prasa no Jums zināmu disciplīnu un nelielas izmaiņas ierastajā dzīves stilā. Ja pēc svara zaudēšanas Jūs sākat agresīvi pārkāpt uztura un dzīvesveida normas, tad, protams, Jūsu svars sāks atkal palielināties. Jūs patiešām nevarat cerēt uzsākt programmu, zaudēt svaru, un pēc tam sākt ēst tonnām pārtikas un cerēt, ka svars nemainīsies. Jums nekad neizdosies atrast programmu vai zāles, kas Jums ļaus ēst vairāk kā nepieciešams un tajā pašā laikā nepieņemties svarā. Tas vienkārši nav iespējams. Citiem vārdiem sakot, novājēt tā, lai pēc tam varētu ēst cik patīk un palikt tievam, neizdosies, taču ir iespējams zaudēt svaru un panākt jaunu, svaigu startu pēc tam nedaudz pieturēties pie uztura un aktivitātes normām un uzturēt mūžīgu slaidumu.

bilde4_423

R. Upmanis "Vingro ar prieku"

Apgāds "Jumava", izdevums latviešu valodā, 2005 

Ralfs Upmanis, teksts, 2005

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Iepriekšējais raksts25 ieteikumi slaida ķermeņa iegūšanai
Nākamais rakstsPilnveidosanaas