2 C
Rīga
trešdien, aprīlis 21, 2021

Iemesli kāpēc kaķiem patīk gulēt uz cilvēka ķermeņa

 

Daudzi cilvēki brīnās, kāpēc kaķi bieži guļ pie saviem saimniekiem vai pat uz tiem. Šīs uzvedības iemesls ir tas, ka viņi vienkārši dievina mīkstu un siltu vietiņu pie cilvēka. Dzīvnieki mēģina sildīt cilvēku ar savu siltumu un vēlas viņu pasargāt no visām problēmām.

Kāpēc kaķi guļ virsū cilvēkam

Kaķi var gulēt līdz 16 stundām dienā. Kaķi visbiežāk izvēlas vietu blakus saimniekam. Kaķu uzvedības cēloņi ir atšķirīgi, viens no tiem ir tas, ka viņi mīl mājīgumu un komfortu. Ir arī citi viedokļi par to, kāpēc kaķi izvēlas vietu nevis uz dīvāna, bet gan uz cilvēka. Ja uzmanīgi aplūkojat savu kaķi, daudzi cilvēki var saprast, kāpēc kaķi izvēlas vietu sava saimnieka tuvumā.

Mīlestība pret ķermeni

Kaķiem patīk siltums, jo siltāk jo labāk. Kaķiem patīk gulēt uz viņu saimnieka kakla, krūtīm vai vēdera, lai sajustu viņa siltumu, jo viņu ķermeņa temperatūra ir tikai dažus grādus augstāka nekā cilvēka, tāpēc viņiem ir grūti sasildīties un viņi nolemj gulēt uz cilvēka.

Drošības sajūta

Kaķiem labāk patīk gulēt uz gultas kopā ar saimnieku, jo viņi ar saimnieku jūtas droši. Esot blakus saimniekam kaķis var aizmirst par apkārt notiekošo un mierīgi izgulēties, zinot, ka saimnieks viņu sargā. Kaķi jūt īpašnieka maigumu un pieķeršanos, viņi ir mierīgi ar viņu. Ja viņi izjūt briesmas, viņi nekavējoties vēlēsies atrasties sava saimnieka rokās. Zinātnieki apgalvo, ka kaķiem, tāpat kā cilvēkiem, ir sapņi, viņiem ir murgi, tāpēc cilvēka apskāviens viņiem palīdz nomierināties.

Jūt cilvēka sāpes

Ja kaķis uzskata, ka cilvēkam ir veselības problēmas, viņš sāks gulēt vietā, kur cilvēkam ļoti sāp. Kaķis pat būs gatavs uzkāpt uz galvas, lai tikai saimniekam palīdzētu noņemt sāpes.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!