12.1 C
Rīga
trešdien, augusts 4, 2021

Stāsts par to kā kaķis izglāba saimnieces dzīvību

 

Zinātnieki vairs nešaubās, ka vairāki mājdzīvnieki lieliski sajūt, kad viņu saimniekam radušās veselības problēmas. Turklāt suņi, kaķi, zirgi un pat jūras cūciņas un truši spēj ļoti labi dziedināt cilvēku. Bet šoreiz mēs tev pastāstīsim par to, kā saimnieci no krūts vēža paglāba kaķis.

Murrājošajiem mājas mīluļiem piemīt pārsteidzošas spējas – viņi var “nolasīt”, kā jūtas īpašnieks. Piemēram, ja cilvēku piemeklējušas sāpes, kaķis nogulsies uz konkrētā ķermeņa laukuma, lai palīdzētu saimniekam atgūt labu pašsajūtu.

Kaķis spēj sajust problēmas iekšējo orgānu darbībā, sākot no gremošanas un reproduktīvās sistēmas un beidzot ar neirozēm un balsta un kustību aparāta traucējumiem. Šo pūkaino mājas mīluļu spēcīgais biolauks var uzlabot cilvēka vispārējo labsajūtu un mazināt galvassāpes. Turklāt kaķis pozitīvi ietekmē vielmaiņu, bet šā dzīvnieka murrāšana palīdz ātrāk sadziedēt pat lūzumus – šo faktu ir pierādījuši zinātnieki.

Līdztekus visam iepriekšminētajam uzskata, ka kaķis spēj informēt saimnieku par iespējamām slimībām un saost, piemēram, vēža šūnas. Lielbritānijā dzīvojošās Endželas dzīvību veselas divas reizes izglāba viņas mīļotā kaķenīte Misija, kurai ir visnotaļ neatkarīga un skarba daba – reti kad dzīvnieciņš ļāva sevi glāstīt un bužināt. Bet kādā brīdī saimniece pamanīja, ka Misija šad un tad tiecas nogulties viņai uz krūtīm.

Tajā pašā laikā dzīvnieciņa kaprīzes un neapmierinātība mazinājās – Misija kļuva maiga un laipna. Endželu satrauca šādas izmaiņas un viņa koncentrēja uzmanību uz savu labsajūtu un veselību. Viņa sajuta sāpes krūtī, uz kuras patika gulēt Misijai. Sieviete devās pie ārsta un uzzināja, ka viņas ķermenī ir vēža šūnas. Ar šo kaiti viņai izdevās veiksmīgi tikt galā – par to Endžela bija pateicīga ne tikai mediķiem, bet arī savai viedajai kaķenītei.

Bet ar to stāsts par Endželu un viņas kaķi glābēju nebeidzās. Divus gadus vēlāk Misija atkal sāka izrādīt pastiprinātu interesi par saimnieces krūtīm. Šoreiz sieviete nešaubījās par sava mīluļa spējām un nekavējoties devās uz slimnīcu.

Izmeklēšanas rezultāti šokēja Endželu – viņai diagnosticēja krūts vēzi. Bet ārsti teica pacientei, ka audzējs atrasts laikus un ir ārstējams. Tādējādi Misija jau otro reizi izglāba savas saimnieces dzīvību. Operācija bija veiksmīga, bet kaķis par modrību tika nominēts Lielbritānijā pastāvošajai prestižajai balvai “Hero Cat” (“Kaķis varonis”).

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!