7 C
Rīga
svētdien, novembris 1, 2020

6 paši kaitīgākie produkti. Tikai nesaki, ka mēs tevi nebrīdinājām

 

Veikalu plaukti vilina ar neskaitāmiem krāsainiem dažādu saldumu un gardumu iepakojumiem. Realitāte ir tāda, ka spilgtais iepakojums ir domāts vien tādēļ, lai iepriecinātu pircēju acis. To ietekme uz organismu bieži vien nemaz nav tik košās un priecīgās krāsās, kā to iepakojums. Šeit saraksts ar 6 viskaitīgākajām pārtikas produktu sastāvdaļām. Atceries šo mazo sarakstu uz nākamo reizi, kad dodies uz veikalu.

Transtauki

1

Nepiesātinātie tauki, tos iegūst mākslīgā veidā no šķidrās augu eļļas. Ar hidrogenēšanas metodi mīkstais sviests tiek pārvērsts par cietu: margarīnos un pastās. Šāda veida taukvielas ir kaitīgas mūsu organismam, jo tās ir spējīgas pilnībā izmainīt metabolismu, sākot no šūnu līmeņa, tādējādi veicinot toksīnu uzkrāšanos organismā.

Ja šīs taukvielas (transtauki) sistemātiski un ilgstoši tiek lietoti pārtikā, vairākiem cilvēkiem ir novērota  pastiprināta diabēta attīstība, vīriešiem – testosterona līmeņa samazināšanās, ateroskleroze, aptaukošanās, arī vēzis.

Produkti, kuri satur transtaukus: margarīns, dažādi augu maisījumi, pastas, majonēze, konditorejas izstrādājumi (cepumi, tortes, pīrāgi), saldēti pusfabrikāti, kausētie sieri, biezpiena masas.

Ar margarīnu viss it kā būtu skaidrs. Bet, vai Jūs zinājāt, ka sviests ar tauku saturu 72,5% nav lietojams uzturā? Dabīgs sviests satur ne mazāk kā 82,5% taukvielu.

Sintētiskie cukura aizvietotāji

2

Paši pazīstamākie cukura aizvietotāji – aspartāms, saharīns, ciklamāts – vielas, kuras ir ārkārtīgi kaitīgas veselībai.

Tik plaši izplatītais aspartāms 30 grādu temperatūrā sadalās formaldehīdos – fenilalanīnā un metanolā, kuri izsauc bezmiegu, gremošanas traucējumus, galvas sāpes un paātrinātu sirdsdarbību. Saharīns ir kancerogēns, kurš provocē audzēju rašanos. Savukārt ciklamāts ir spēcīgs alergēns.

Gāzētie saldinātie dzērieni, ledenes un košļājamās gumijas, kā arī tā sauktie “diētiskie saldumi” ir kaitīgo saldinātāju galvenais avots. Ja vēlies ierobežot ikdienišķo cukura patēriņu, izmanto tādas alternatīvas kā medus, fruktoze vai stēvija.

Gaļas izstrādājumi

3

Par gaļas izstrādājumu kaitīgumu ir runāts un rakstīts daudz un tomēr – cik gardi tie izskatās uz iepakojuma. Žēl, ka visi šie cīsiņi, kūpināta un vārīta desa, veikalu pastētes un šķiņķis – par īstu gaļu nevar tikt uzskatīts.

40% no visa produkta svara satur tauki, āda un citi subprodukti, pat kaulu milti, savukārt pārējais ir gēls, kurš speciālā aparātā, sajaucoties ar šiem subproduktiem pārvēršas par gabalu “gaļas.” Garšas, smaržas un krāsas pastiprinātāji dara savu un smaržīgs, sulīgs gaļas gabals ir gatavs.

Nepieļauj, ka pārtikas ražotāji nopelna uz Tavas veselības rēķina, iegādājies dabīgos gaļas izstrādājumus un pagatavo no tiem ēdienus, kuri būs vērtīgi Tavam organismam un garšīgi Tavām garšas kārpiņām.

Lasi tālāk par Garšas karali – nātrija glutamātu (E-621)

 

5 KOMENTĀRI

  1. ēst ir ko bez gala… īstu gaļu nevis izstrādājumus, zivis, olas, griķi, rīsi, visi iespējamie dārzeņi, augļi, ogas, zaļumi…. cukura vietā var lietot medu, margarīna vietā avokado. Vajag tikai gribēt būt veselam.

  2. ha,ha..Palasi tik un paskaties ko rāda TV,nevar ne rīsus,zaļo tēju,ne Ķīnas ķiplokus,tāpat Norvēgu lasi,karpas,foreles-visu kas audzēts jūras dārzos,tad vēl pesticīdu pilnie veikala augļi,saknes un pārējais-zaļumi to skaitā,ja nu vienīgi mūsu loki.Pienu dzert nevar-antibiotikas,gaļa-hormoni,olās ķīmiskās krāsvielas un vēl lērums inžu,maizē,miltos-pesticīdi,TAD KO LAI ĒD???

  3. Ēst vajag to kas pašam ir izaudzēts man piemēram nau nekādu problēmu ir savs dārzs.siltumnīca un ēst ar ir ko.nu es nerunāju par pilsētniekiem bet savus tomātus un redīsus var jau uz palodzes vai balkona ar izaudzēt.

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!