10 C
Rīga
otrdien, 5 novembris, 2024

4 padomi, kāpēc un kā mums taupīt savu dzīvības enerģiju

 

medite

Cilvēks,  kurš sācis apzinātības pieredzi, kā likums, sastopas ar to, ka ir grūti šādu – nosvērtu, līdzsvarotu apzinātības stāvokli – saglabāt ilgstoši. Parasti tam iemesls ir pazemināts dzīves tonuss un nepietiekama enerģija iekšējam darbam. Taču ir virkne iespēju, kā ietaupīt savus spēkus.

Pirmais solis – vērot savu ķermeni un sasprindzinājuma vietas tajā. Dienas laikā mūsu prāts tiek nodarbināts ar daudzām rūpēm un darbiem, un mēs palaižam garām, ka ķermenī jau dažādās vietās rodas sasprindzinājums, apspiežam emocijas un vēlmes. Kad mēs sēžam vai ejam, vairāk nospriegojas mugura (pleci, kakls), stāvot ķermeņa centra nobīde uz vienu pusi arī rada enerģijas zudumus. Katrā no mums ir daudz neapzinātu sasprindzinājumu, gan fizisku, gan psiholoģisku, kas dienu pēc dienas izsūc no mums tik dārgo dzīvības enerģiju.

Atbrīvot lielu daļu saspringuma var ar apzināti virzītu uzmanību. Izveidojiet sev patstāvīgu ieradumu “skanēt” savu ķermeni, lai sajustu, vai tajā ir kādas sasprindzinājuma vietas, no pirkstu galiņiem līdz pat galvas virspusei, cenšoties virzīt uzmanību (ko pavadīs dažādas sajūtas) uz katru niecīgāko vietu ķermenī. Sejas muskuļu un muguras atslābināšana dod visātrākos un nozīmīgākos rezultātus. Ieteicams apzināties pozu, ko esat ieņēmuši, jo parasti, atpūšoties dīvānā, cilvēks tērē vairāk enerģijas nekā pildot vieglus vingrojumus.

Tāpat ievērojiet nevajadzīgas automātiskās kustības: pirkstu dauzīšanu pa galdu vai citiem priekšmetiem, kāju sišanu pie grīdas ik pa laikam, matu un sejas aiztikšanu, biežu pozu maiņu sēžot vai stāvot – tas viss lieki tērē jūsu spēkus.

Lasīt tālāk

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.