medite

Cilvēks,  kurš sācis apzinātības pieredzi, kā likums, sastopas ar to, ka ir grūti šādu – nosvērtu, līdzsvarotu apzinātības stāvokli – saglabāt ilgstoši. Parasti tam iemesls ir pazemināts dzīves tonuss un nepietiekama enerģija iekšējam darbam. Taču ir virkne iespēju, kā ietaupīt savus spēkus.

Pirmais solis – vērot savu ķermeni un sasprindzinājuma vietas tajā. Dienas laikā mūsu prāts tiek nodarbināts ar daudzām rūpēm un darbiem, un mēs palaižam garām, ka ķermenī jau dažādās vietās rodas sasprindzinājums, apspiežam emocijas un vēlmes. Kad mēs sēžam vai ejam, vairāk nospriegojas mugura (pleci, kakls), stāvot ķermeņa centra nobīde uz vienu pusi arī rada enerģijas zudumus. Katrā no mums ir daudz neapzinātu sasprindzinājumu, gan fizisku, gan psiholoģisku, kas dienu pēc dienas izsūc no mums tik dārgo dzīvības enerģiju.

Atbrīvot lielu daļu saspringuma var ar apzināti virzītu uzmanību. Izveidojiet sev patstāvīgu ieradumu “skanēt” savu ķermeni, lai sajustu, vai tajā ir kādas sasprindzinājuma vietas, no pirkstu galiņiem līdz pat galvas virspusei, cenšoties virzīt uzmanību (ko pavadīs dažādas sajūtas) uz katru niecīgāko vietu ķermenī. Sejas muskuļu un muguras atslābināšana dod visātrākos un nozīmīgākos rezultātus. Ieteicams apzināties pozu, ko esat ieņēmuši, jo parasti, atpūšoties dīvānā, cilvēks tērē vairāk enerģijas nekā pildot vieglus vingrojumus.

Tāpat ievērojiet nevajadzīgas automātiskās kustības: pirkstu dauzīšanu pa galdu vai citiem priekšmetiem, kāju sišanu pie grīdas ik pa laikam, matu un sejas aiztikšanu, biežu pozu maiņu sēžot vai stāvot – tas viss lieki tērē jūsu spēkus.

Lasīt tālāk

 
Nav komentāru

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?